2009-2010 Competitie


KVT - KVK Tienen
1-1

Matchnr.:
1
Datum: 19-08-2009
Scheidsrechter: Bourdouxhe

KVT: Horsten, Boeckx, Loyens, Vandenbergh, De Schutter, Proost, Tamsin, De Jong (88' Adriaensen), Noyen, Ven, Nuyts (45' Van Lieshout)
Trainer: René Desaeyere

Tienen: Van Impe, Vandeput, Triantafilldis, Vanhees, De Smet, Belme, Degeling (73' Meeus), Neven, Peeters, Haznadar (67' Gondelaers), Bogaerts
Trainer: Daniël Nassen

Doelpunten:
0-1: Triantafilldi (31')
1-1: Noyen (51')

Geel: Vandeput, Vandenbergh, De Jong

De eerste match van het seizoen was een zwakke partij. Beide ploegen brachten weinig sprankelend voetbal op de mat hetgeen resulteerde in een terechte puntendeling.

Aan Turnhoutse zijde waren er geen verrassingen aan de aftrap. Desaeyere koos voor de ploeg die zondag op de Bosuil het bekerduel speelde.

Dat Turnhout verzwakt aan de competitie begint is geen geheim. Spelers als Mertens, Rimkus en Mbemba zijn er immers niet meer bij en op de koop toe is Moons langdurig gekwetst. Ook Tienen heeft startproblemen omdat hun spitsen gekwetst zijn en nieuwkomer Mbemba nog niet speelgerechtigd is.

Belme zorgde voor het eerste gevaar toen hij na een voorzet van Degeling de bal over doel kopte. De jonge Nuyts trapte naast nadat een vrije trap van Tamsin door Noyen met het hoofd verlengd werd.

Tijdens de eerste helft werd er door beide ploegen zwak gespeeld. Veel balverlies, lange ballen die niet toekwamen en weinig of geen combinatiespel.

Tienen kwam op voorsprong toen een corner door de handen van Horsten glipte en
Triantafilldi van dichtbij kon afwerken. Het was lang geleden maar Horsten ging bij deze fase zeker niet vrijuit.

Noyen besloot in de vlucht nog over en na een goede actie van de bedrijvige De Jong knalde Boeckx nipt naast.

Er kwam opnieuw Tiense druk via enkele hoekschoppen en Vandenbergh moest op de lijn redding brengen.
Desaeyere gooide het roer om na de rust. Nuyts bleef in de kleedkamer, Van Lieshout werd rechtsback, Boeckx schoof naar het midden en Noyen ging vooraan naast Ven spelen. Deze verschuiving loonde. Na een knappe Turnhoutse actie waarbij Proost de bal bewust liet lopen en Ven de bal naar Noyen tikte, was het raak. De Nederlander zette zich goed vrij en werkte cool af.

Even later had Noyen een tweede doelpunt aan de voet maar dit keer besloot hij in het zijnet.

Tienen claimde nog een strafschop voor handspel maar Bourdouxhe floot niet. De gevaarlijkste fase kwam er nog nadat Horsten weer even onzeker was. Dit keer bracht Loyens redding op de lijn.

Kort samengevat zwak tegen zwak eindigde op 1 tegen 1. Een logische puntendeling.

Tamsin, die een uitstekende voorbereiding achter de rug had, zat nooit in de match. Nuyts die tegen Neerpelt en Antwerp verdienstelijk voetbalde, bereikte zijn niveau ook niet. Horsten gaf, voor het eerst in jaren, een onzekere indruk. Dat hij gekwets was en weinig aan trainen was toegekomen, mag als verzachtende omstandigheid ingeroepen worden.

Wat iedereen wist werd op de grasmat van het Stadsparkstadion duidelijk. Turnhout mist een creatieve speler op het middenveld en een scorende spits. Hopelijk worden die in deze laatste transferdagen nog gevonden.
KVSK United - KVT
2-0

Matchnr.:
2
Datum: 26-08-2009
Scheidsrechter: Busschaert

KVT: Horsten, Van Lieshout (24' Nuyts), Loyens, Vandenbergh, De Schutter, Boeckx, Proost, Tamsin, De Jong, Noyen, Ven (61' Da Silva)
Trainer: René Desaeyere

United: Sengier, De Koninck, Chergui, Delande, Pinxten, Dufour, Caramazza (88' Vanaken), Stassin, Azevedo (45' Pereira), Ketting, Brouwers (63' Debauve)
Trainer: Franky Van der Elst

Doelpunten:
1-0 : Ketting (70', pen)
2-0 : Dufour (72')

Geel: De Schutter, Delande
De leiders hadden het knap lastig met de degradatiekandidaat. Via twee stilstaande fasen bedongen ze een overdreven 2-0 overwinning.

Da Silva startte op de bank. Ook Nuyts verzeilde daar ten nadele van Van Lieshout. Desaeyere begon behoudend met een 4-5-1. Boeckx nam plaats voor de verdediging, Van Lieshout werd rechtsback en Ven was de eenzame spits.

Na enkele seconden kreeg Ven al een dijk van een kans maar zijn poging twijfelde tussen schot en voorzet. Ook De Jong had de openingstreffer aan de voet toen een kopbal van de thuisverdediging in zijn voeten viel. De nummer 10 besloot te overhaast over.

United was gevaarlijk via een kopbal na een hoekschop en een schot van Brouwers dat na wegboksen van Horsten volgde. Na onnodig balverlies van Tamsin kon United prikken. Caramazza besloot naast.

Desaeyere zag dat de verdedigende stelling voor niets nodig was. Hij greep in. Van Lieshout ruimde plaats voor Nuyts en Tamsin schoof een rij naar achter. De 4-4-2 gaf meer slagkracht

De Schutter, die een uitstekende wedstrijd speelde en dit op zijn authentieke manier zowel verdedigend als aanvallend, ging door op links, passeerde een mannetje en trok strak voor. Ven ging wat ongelukkig op de bal staan en weg was de kans.

Ook in de tweede helft zorgden de Binken voor gevaar. Een voorzet van De Schutter werd door de Jong naast doel gedeponeerd en op een vrije trap van Tamsin kopte Ven goed voor doel maar er was geen blauw-witte speler om af te werken.

Na 61' mocht Da Silva debuteren voor KVT. Ven ging naar de bank. Op voorzet van alweer De Schutter kopte Noyen net over.

Tot de 70ste minuut hield KVT minstens gelijke tred en versierden ze meer doelmogelijkheden dan de thuisploeg. In twee minuten was het toen plots over and out. De ook weer sterk spelende Loyens kon eerst nog een schot van Delande van de lijn halen maar United bleef aandringen. Boeckx kreeg de bal tegen zijn opgestoken handen en Busschaert wees naar de stip. Een terechte penalty als we de voorafgaande fout op Horsten niet in ogenschouw nemen. Ketting klopte Horsten vanop de stip.

Amper 2' later knalde Dufour een vrije trap over de muur en tegen de netten. In deze 120" werd de wedstrijd gespeeld.

Turnhout kreeg nog twee kansen. Een knap schot van Proost werd door Sengier van onder de lat gehaald en na een actie van Da Silva konden noch Nuyts noch De Jong een gelegenheid tot scoren benutten.

Een gelijkspel had een betere weergave van de match gegeven. Het zat niet mee maar het spelpeil en de inzet van KVT doet toch het beste verhopen.

Twee stilstaande fasen in evenveel minuten waren er even teveel aan.

Een scorende spits, iets waar elke ploeg van droomt, ontbreekt nog om weerwerk te bieden aan de op komst zijnde confrontaties.
KVT - Oud-Heverlee Leuven
2-1

Matchnr.:
3
Datum: 05-09-2009
Scheidsrechter: Ottevaere

KVT: Horsten, Boeckx, Vandenbergh, Loyens, De Schutter, Proost, De Jong (45' Rimkus), Da Silva, Noyen, Ngon (89' Nuyts), Ven (76' Van Lieshout)
Trainer: René Desaeyere

Leuven: Desomberg, Van Ongeval (88' Gaye), Oliseh, Vastmans, Annys, Ruytinx, Van Steenbrugghe, Themelin, Jarakovic (63' Weuts), Calvo (88' Vermeiren), Eboigbe
Trainer: Jean-Pierre Vandevelde

Doelpunten:
0-1: Eboigbe (33')
1-1: Da Silva (55')
2-1: Rimkus (84')

Geel: Eboigbe, Da Silva, Calvo, Loyens

Turnhout behaalde zijn eerste overwinning van het prille seizoen. OHL blijft hekkesluiter met een 0 op 12.

Tamsin (bil) was gekwetst. Desaeyere zette nieuwkomers Ngon en Da Silva aan de aftrap. Rimkus startte op de bank.

Het eerste kwartier was Leuvens getint. Vastmans gaf een kopkans aan de meeopgerukte Van Ongeval maar die besloot over. Ruytinx probeerde het akrobatisch op een doorgekopte bal maar ook hij kende geen succes.

Na het openingskwartier knokte KVT zich in de match. Een crosspass van Boeckx werd door Ven in 1 tijd op de slof genomen. De bal zoefde naast. Bij een terugspeelbal van OHL kreeg KVT een onrechtstreekse vrije trap vlak voor doel. Da Silva knalde op het hoofd van Vastmans.

Net toen KVT de betere ploeg aan het worden was, viel het doelpunt aan de overzijde. Annys trok voor vanop links en Eboigbe kopte van dichtbij onhoudbaar binnen. Ngon zou even later doelman Desomberg aan het werk zetten met een ver schot.

Een gelijkopgaande eerste helft met een 0-1 stand voor de bezoekers.


De Jong, die het moeilijk had op de rechtsmidden, bleef in de kleedkamer. Lorenzo Rimkus maakte zijn rentree.

Het eerste gevaar kwam ook in de tweede helft van Leuven. Annys knalde uit de draai maar net naast.

Turnhout kwam beter en beter in de match. De gelijkmaker hing in de lucht. De balvaste Da Silva, die dit seizoen na een week testen werd doorgestuurd door OHL, scoorde een knappe gelijkmaker. Het vertrok bij Rimkus die Noyen op links aanspeelde. Noyen bleef zeer kalm, tikte de bal gepast achteruit naar Da Silva die binnenschoot.

Het was wachten op een winninggoal tot enkele minuten voor affluiten. Da Silva stak de bal geweldig goed door naar Rimkus. De Nederlander bleef ijzig kalm en stiftte de bal netjes over Desomberg. Pas terug en al dadelijk een winningoal.

Leuven trok massaal naar voor maar kon Horsten niet meer bedreigen. De grootste kans was nog voor de ingevallen Nuyts die moederziel alleen op doel kon afgaan. Hij besloot naast.

Een overwinning die zeker goed doet. Nieuwe spelers die al direct aan de verwachtingen voldoen en een verdiende zege. Meer moet het niet zijn.
R Boussu Dour Borinage - KVT
1-1

Matchnr.:
4
Datum: 13-09-2009
Scheidsrechter: Barry

KVT: Horsten, Boeckx, Vandenbergh, Van Lieshout, De Schutter, Proost, Owusu, Da Silva (80' De Jong), Noyen (65' Rimkus), Ngon, Ven
Trainer: René Desaeyere

Boussu: Coqu, Stassin, Kaminiaris (45' Amghar), Lai, Issankoy, Saffer, Fassin, El Khanchaf, Savigny, Duez (64' El Barkaoui), Delplace
Trainer: Michel Wintacq

Doelpunten:
1-0: Saffer (17')
1-1: Ven (35')

Geel: Owusu

Een punt op verplaatsing is goed maar KVT liet wel enkele kansen liggen om de volle buit mee naar de Kempen te brengen.

De ziekenboeg zit goed vol. Naast Jonas Janssens, Nicholas Tamsin, Tom Moons en Ruben Slegers komt daar nu nog Loyens bij. Loyens had een gezwollen knie en kon onmogelijk spelen in Henegouwen. Hij zal maandagmorgen op onderzoek bij de dokter gaan.

Van Lieshout verving Loyens centraal achterin en Osuwu debuteerde naast Tom Proost als verdedigende middenvelder. Rimkus begon op de bank.

In de eerste helft waren er twee uitgelezen doelkansen. Beide leverden een doelpunt op. Boussu scoorde eerst. Delplace mocht in buitenspelpositie doorlopen op rechts, bediende Karim Saffer die geen moeite had om uit die positie Horsten te kloppen.

Turnhout bleef niet bij de pakken zitten. Na een dik halfuur eindigde het leder na een knappe combinatie tegen de netten. Via Proost en Ngon kwam de bal bij Da Silva die de voor doel opgedoken Ven kon bereiken. Ven klaarde de klus: 1-1.

Na de pauze had KVT het verschil kunnen maken. Tot drie keer toe was de kans op een tweede treffer aanwezig. Evenveel keer werd gemist.

Ngon die zijn tegenstrever knap omzeilde kreeg de eerste gelegenheid maar hij besloot over toen hij vrij kon inschieten. Ven schotelde even later Da Silva een doelpunt voor de voet maar ook deze laatste besloot buiten het kader. Ngon kreeg nog een tweede kans, zijn listige verre lob ging net over doel.

Een opzittende Ven noopte doelman Coqu tot gevaarlijk wegtrappen. De doelman trapte de bal op het achterwerk van zijn eigen verdediger, Stassin, en de bal dwarrelde net naast de paal. FC Knudde.

Boussu kon daar weinig of niets tegenover zetten. Een afstandsschot van Delplace en een strakke voorzet van Saffer waarbij niemand voor doel opdook, waren de gevaarlijkste momenten.

Er had zeker meer ingezeten voor KVT maar laat ons al tevreden zijn met dit meer dan verdiende punt.

KVT - AFC Tubeke
0-2

Matchnr.:
5
Datum: 19-09-2009
Scheidsrechter: Gleton

KVT: Horsten, Boeckx, Van Lieshout, Vandenbergh, De Schutter (73' De Jong), Proost, Owusu (54' Rimkus), Da Silva, Noyen, Ngon, Ven (82' Nuyts)
Trainer: René Desaeyere

Tubeke: Govoni, Brouckaert, Alex Da Silva, Vandelannoite, Steens, Kwembeke, Neels, Mvuezolo, Ladrière (79' Kanene), Alandson Da Silva (71' Renson), Perbet (87' Gillis)
Trainer: Felize Mazzu

Doelpunten:
0-1: Perbet (36')
0-2: Perbet (82')

Geel: Van Lieshout, Neels

Rood: Kwembeke (88')

Pech en een dodelijk efficiënte sluipschutter Perbet deden Turnhout de das om. Het eerste thuisverlies van het seizoen is een feit.

Geen verrassingen in de Turnhoutse opstelling. Van Lieshout verving de gekwetste Loyens. Rimkus startte weer op de bank. Kortom, dezelfde elf aan de aftrap als tegen Boussu.

Nadat een doelpunt van de bezoekers terecht werd afgekeurd wegens overduidelijk buitenspel, werd iedereen een tweede keer wakker geschud toen Ngon van ver aanlegde en vol de dwarsligger trof.

Even later werkte doelman Govoni de bal slecht weg. Da Silva kreeg hierdoor een schietkans. Govoni zette zijn fout recht en werkte de bal met de vingertoppen in hoekschop. Uit die hoekschop puurde Van Lieshout een schietkans maar ook zijn poging eindigde in een corner. Noyen trapte die en Vandenbergh knikte net naast. Drie kansen binnen enkele minuten maar geen doelpunt.

Tubeke had al een verwittiging gegeven toen een kopbal de lat deed trillen. Perbet, die tot dan weinig in het stuk voorkwam, zorgde voor de koude douche. Hij rondde zijn eerste kans meteen af. Er was een voorafgaande duwfout op Van Lieshout maar Gleton floot jammer genoeg niet.

Het schijnt een constante te zijn dit seizoen: voor de vijfde keer in evenveel matchen kwam KVT op achterstand. Twee keer werd dit nog omgezet in een gelijkspel en 1 keer zelfs in winst. Nu moest men voor de tweede keer de duimen leggen.

Vroeg in de tweede helft bracht Desaeyere Rimkus voor Owusu. Meer aanvalskracht in het middenveld resulteerde wel in veel balbezit maar niet in het verhoopte doelpunt.

Jan Boeckx nam een afvallende bal vol op de slof. Zijn kanonskogel belandde alweer op de lat en via de rug van Govoni werd de bal uit doel gehouden. Het had een wereldgoal kunnen zijn.

Desaeyere zette alles op alles en verving verdediger De Schutter door middenvelder De Jong. Er volgde een korte belegering waarbij Ngon en Da Silva hun schot niet door een pak spelers zagen gaan. Het leverde enkel hoekschoppen op.

KVT werd koud gepakt toen een tackle van Van Lieshout te laat kwam en de daaruit voortkomende voorzet bij Perbet belandde. De spits, die vorig seizoen nog furore maakte in eerste klasse, liet de bal botsen en scoorde zijn tweede van de avond.

In de slotminuten kreeg Kwembeke nog een zeer terechte rode kaart nadat hij Proost langs achter tackelde.

Als het niet meezit, zit het niet mee. KVT verliest maar moet, gezien het vertoonde spel, zeker niet wanhopen.

Volgend weekend trekt KVT naar leider Eupen. De week daarna ontmoet het het tweede gerangschikte Oostende in het Stadsparkstadion. Een gemakkelijk programma kan men dit niet noemen.
KVT - RS Waasland
2-1

Matchnr.:
9
Datum: 17-10-2009
Scheidsrechter: Snoeck

KVT: Horsten, Boeckx, Loyens, Vandenbergh, De Schutter, Proost, Van Lieshout, Noyen (88' De Jong), Da Silva (90' Nuyts), Ngon (79' Owusu), Ven
Trainer: René Desaeyere

Waasland: Verhulst, Van Hoey (45' De Araujo), Serbest, Raymaekers Wim, Bous-Sfia, Crabeels, Kielo-Lezi, Seiko, Van Geele (77' Neve), Masureel, Borabia
Trainer: Bart De Roover

Doelpunten:
1-0: Ngon (1')
2-0: Noyen (38')
2-1: Kielo-Lezi (55', pen)

Geel: Van Lieshout, Ngon, Horsten
Na een spannende en zeer onderhoudende match heeft KVT verdiend gewonnen van Waasland. Met een vier op zes kruipt Turnhout weg uit de onderste regionen van de EXQI-tabel.

Owusu was reserve. Van Lieshout verving hem. Lorenzo Rimkus ontbrak wegens een blessure en Thiam was nog niet speelgerechtigd.

De match kon niet beter beginnen. Op het moment dat de stadionklok 48 gespeelde seconden aangaf, scoorde Ngon. Het voorbereidend werk was van Noyen. Voor Guy Ngon was dit het eerste doelpunt voor zijn nieuwe club.

Het was nog maar de tweede keer dit seizoen dat KVT het openingsdoelpunt scoorde. Vorige speeldag op Dender scoorde de tegenstrever snel terug. Waasland had daar meer moeite mee. Op een schot van Seiko dat voorlangs ging na, werd Horsten niet op de korrel genomen.

Het begon er helemaal goed uit te zien toen Ven Noyen diep stuurde. De Nederlander omzeilde op zijn eigen coole manier doelman Verhulst en deponeerde de bal in het mandje. De vierde treffer van Noyen. Hij wordt daarmee Turnhouts topschutter.

Wedstrijd gespeeld? Het leek wel zo want het meeste gevaar kwam van de thuisploeg. Ngon en Da Silva zorgden nog voor gevaar maar een derde treffer kwam er niet.


De tweede helft bracht heel wat entertainment. Vooral tussen de 50ste en 65ste minuut werden de supporters getrakteerd op emotionele momenten. Scheidsrechter Snoeck, die een zeer goede eerste helft had gefloten, raakte plots de pedalen kwijt. Het begon met een vermeende fout van Horsten die Snoeck interpreteerde als een strafschop. Kielo-Lezi scoorde vanop de stip. Snoeck kreeg de woede van de thuissupporters op zijn hals en nam enkele dubieuze beslissingen.

Een dikke vijf minuten later maakte Vandenbergh een haakfout op de rand van de 16. Snoeck wees weer naar de stip. Dit keer op aangeven van zijn assistent en tevens terecht. Invaller De Araujo kon echter niet gelijkmaken. Horsten koos de goede hoek en stopte de penalty. Het Turnhoutse publiek ging uit zijn dak. Zeker nadat een strafschopfout op Da Silva niet werd bestraft.

Horsten moest in het verdere verloop van de match nog twee keer redding brengen op schoten van Seiko en De Araujo maar hij liet zich niet meer kloppen.

Bij de gevaarlijke tegenaanvallen van KVT ontbrak het steeds aan een laatste goede pass. Toch kwamen de Binken nog het dichtst bij een treffer toen uitblinker Proost Ngon bereikte. Ngon probeerde van zeer ver met een lob de doelman te verrassen. De bal kwam bovenaan tegen de rechterstaak terecht.

Een deugddoende en verdiende overwinning na een match met veel emoties. Promotie voor het voetbal en een reden om in de toekomst nog meer volk naar het Stadsparkstadion te laten komen.
R Antwerp FC - KVT
2-0

Matchnr.:
10
Datum: 25-10-2009
Scheidsrechter: Muyle

KVT: Horsten, Boeckx, Loyens, Vandenbergh, De Schutter, Proost (60' Tamsin), Van Lieshout (51' Thiam), Noyen, Da Silva (72' De Jong), Ven, Ngon
Trainer: René Desaeyere

Antwerp: Van Trier, Phibel (87' De Corte), Frankel, Setti, Pivaljevic (55' Kenmogne), Tisza (83' Jelisic), Addo, Trenson, De Vriese, Hairemans, Oris
Trainer: Rathko Svilar

Doelpunten:
1-0: Pivaljevic (38', pen.)
2-0: Tisza (49', pen.)

Geel: Van Lieshout, Tisza, Horsten, Ven
Antwerp kon enkel via twee strafschoppen de drie punten thuis houden. Voor de tweede keer dit seizoen kregen de Binken op de Bosuil niet waar ze recht op hadden.

Van Owusu was geen spoor. Thiam, die pas van gisteren speelgerechtigd was, zat op de bank. Ook de uit blessure terugkerende Tamsin behoorde tot de invallers. Van Lieshout stond weer in de basis.

Antwerp ademt geschiedenis uit. De twee typische voetbalclubkleuren speelden vandaag in het Bosuilstadion tegen elkaar: rood-wit tegen blauw-wit.

Turnhout kreeg via Da Silva de eerste grote mogelijkheid maar het nummer 9 besloot over. Ook de bedrijvige Ngon was wat te overhaast nadat hij een mannetje in de 16 had kwijtgespeeld.

Antwerp reageerde via een banaanschot van Hairemans dat net over de dwarsligger zoefde, een schot van Pivaljevic dat het zijnet trof en een kopbal van Oris. Oris kwam nog het dichtst bij een veldgoal toen hij de rechterstaak trof.

Na slecht uitverdedigen van Antwerp kreeg Ngon plots een kans maar hij besloot naast.

Tot dan was het een aangename partij voetbal waarbij beide ploegen aanspraak konden maken op een openingstreffer.

In de 38' kreeg Turnhout een strafschop tegen. Trenson kon onmogelijk nog bij de bal, hij zocht Horsten op en scheidsrechter Muyle trapte in da val. Good old Pivaljevic scoorde vanop de stip.
De tweede helft leverde al dadelijk een schot van De Vriese op. De bal ging voorlangs. Enkele minuten later werd Pivaljevic alweer door Horsten geraakt in de 16. Muyle wees voor de tweede keer naar de stip. Dit keer klaarde Tisza de klus.

De Binken waren duidelijk aangeslagen. De vierde strafschop in twee matchen, je zou voor minder.

Desaeyere probeerde nog via invallers Thiam, die debuteerde, De Jong en Tamsin maar hij kon het tij niet keren.

Een poging van Loyens, een kwartier voor tijd, werd door Ven nog afgewerkt maar Muyle keurde het doelpunt af wegens buitenspel. Een situatie waar zeker ook discussies over kunnen gevoerd worden.

Ondanks vrij goed spelen, heeft Turnhout op dit moment het geluk niet aan zijn zijde. Vier strafschoppen in 180' is van het goede teveel. Zo kan je onmogelijk winst boeken. De scheidsrechters doen hun werk maar het is wel de tweede week op rij dat ze echt de protagonist zijn in een voetbalmatch. Was het niet zo dat de beste scheidsrechters niet opvallen?

De ploeg moet echter in zichzelf blijven geloven. Het vertoonde voetbal zal vroeg of laat toch zijn vruchten afwerpen.
KVT - Standaard Wetteren
1-3

Matchnr.:
11
Datum: 31-10-2009
Scheidsrechter: Smet

KVT:
Horsten, Boeckx, Vandenbergh, Loyens, De Schutter, Proost (45' Owusu), Da Silva, Noyen, Ven, Ngon, Thiam (57' Tamsin)
Trainer: René Desaeyere

Wetteren:
De Vroe, Staelens, De Smet, Wyckaert (81' Delclef), De Munter (85' Claessens), Denys, Van den Bossche, Van Damme, Euvrard, D'Haeseleer (74' D'Haeseleer), De Wilde
Trainer: Wim De Corte

Doelpunten:
0-1: Denys (11')
1-1: Noyen (26')
1-2: Wyckaert (41')
1-3: Staelens (45')

Geel: De Smet, Loyens, Ven, Owusu
Turnhout speelde een draak van een wedstrijd. Wetteren had maar een halve match nodig om de Binken KO tegen de mat te kloppen.

Rimkus (adductoren) kon niet spelen en Van Lieshout was geschorst. Desaeyere speelde met enkel Proost als verdedigende middenvelder.

Zij die dachten dat Wetteren een gemakkelijke prooi zou worden gezien ze woensdag nog een bekerduel met verlengingen hadden afgewerkt, kwamen bedrogen uit. De bezoekers moesten hun elftal wel op vier plaatsen wijzigen maar dat was niet merkbaar. Ze brachten fris en snel voetbal gedurende de eerste helft en gaven KVT geen schijn van een kans. Nog voor de koffie was de match gespeeld.

Uitblinker Denys opende van ver de score na amper elf minuten. Een scenario dat het slechtst denkbare was voor Turnhout. Turnhout zette onmiddellijk druk. De enige genietbare minuten voor de thuissupporters. Schoten van Ngon en Proost werden afgeblokt. Via een kopbal van topschutter Noyen scoorden de Binken snel de gelijkmaker.

Wetteren sloeg op het einde van de eerste periode genadeloos toe. Een bijzonder snelle, eenvoudige en knappe combinatie tussen Denys, De Munter en Wyckaert werd door deze laatste van schuin links afgewerkt.

Op slag van rust kopte de vrijstaande Staelens een vrije trap van Euvrard voorbij Horsten. Een derde tegendoelpunt dat de thuisploeg de benen afsneed.
Na de rust ontbrak het Turnhout aan alles wat een remonte had kunnen tewerkstelligen. Geen snelheid, onnauwkeurige passes, geen voelbare inzet, gesakker op medemaats, te steriel voetbal, geen verrassing in het spel,... We schrijven dit met pijn in het hart maar deze wedstrijd was een van de zwakste die we sinds lange tijd gezien hebben van Turnhout. Wetteren controleerde en kon probleemloos de 90 minuten rond maken.

Loyens, de enige die wat op niveau presteerde, werd nog naar voor geschoven. Hij kon even druk zetten maar een aansluitingstreffer kwam er niet. Da Silva kreeg nog een uitgelezen kans maar hij werkte niet af.

Er werd geforceerd gespeeld. Te lang met de bal lopen, schoten die van veel te ver werden afgevuurd en dat soms met de zwakste voet.

De ingevallen Owusu vormde nog een lichtpuntje maar hij zal volgende week ontbreken gezien hij tegen een derde gele kaart opliep.

Turhout zal uit een heel ander vaatje moeten tappen als men het beoogde behoud wil bereiken. Het degradatiespook zit al op de E34 en snelt richting hoofdstad van de Kempen.

Iedereen moet in eigen boezem kijken en niet naar anderen wijzen. Om dat te illustreren sluiten we af met drie opmerkingen van een neutrale toeschouwer: "Scheidsrechter Smet floot een goede partij. Ze spelen alsof ze 3-1 voor staan. Zijn die supporters van KVT altijd zo kritisch?"

RAEC Mons - KVT
1-2

Matchnr.:
12
Datum: 07-11-2009
Scheidsrechter: Loeman

KVT:
Horsten, Boeckx, Loyens, Vandenbergh, De Schutter, Proost (61' Tamsin), Van Lieshout, Da Silva, Noyen, Ven, Ngon, Thiam (87' De Jong).
Trainer: René Desaeyere

Mons:
De Vlamynck, Timmermans, Jay, Lépicier, Jarju, Van Imschoot, Matumona (76' Coppin), Bailleul, Grondin, Sankaré, Roussel
Trainer: Rudi Cossey

Doelpunten:
1-0: Roussel (1')
1-1: Noyen (50')
1-2: Noyen (90')

Geel: -
Turnhout heeft op een diefje drie zeer kostbare punten meegebracht uit de hoofdstad van Henegouwen. Een verademing na twee nederlagen.

Dat Van Lieshout de geschorste Owusu verving, lag in de lijn van de verwachting. Door opnieuw met twee verdedigende middenvelders te spelen werd middenvelder Da Silva het kind van de rekening. Hij nam plaats op de bank.

Het was een worst case scenario. Na nog geen minuut spelen knikte Roussel het openingsdoelpunt tegen de netten. Voor de 12de keer dit seizoen zou KVT al zeker de netten niet schoon houden.

Bergen verzuimde echter om de snelle voorsprong uit te bouwen. Op een op de rug van Van Lieshout afgeweken schot van Matumona na, brachten ze geen echt gevaar meer. Het gebrek aan aanvalsdrift in deze periode zou de Henegouwers later zuur opbreken.

Vroeg in de wedstrijd ging een kopbal van Loyens nog net naast. Een snelle gelijkmaker was de bezoekers niet gegund. Hoewel het weer wat stroef liep, kon KVT toch even drukken. Een kopbal van Ven werd door Jay gekeerd en een kopbal van Thiam kwam in de armen van De Vlamynck.

Thiam kreeg nog de beste kans nadat hij door de overal aanwezige Ngon voor doel werd gezet. Thiam besloot op Vlamynck. Noyen kon de rebound niet benutten.
Een bleke Ven werd na de rust vervangen door Da Silva.

Er waren amper 5 minuten gespeeld na de pauze toen Jan Boeckx met een geweldige steekpass Noyen bediende. De Nederlander bewees nogmaals dat hij een koele killer is en prikte de gelijkmaker voorbij De Vlamynck.

Bergen was plots wakker geschud. Een gemakkelijk gewaande klus tegen Turnhout dreeg plots op puntenverlies uit te draaien.

De thuisploeg stak een tandje bij. Gevolg was dat Horsten veelvuldig in actie kwam. Hij bracht redding op een schot van Matumoma, een poging van Bailleul en een kopbal van Roussel. Diezelfde Roussel zou ook nog het zijnet treffen.

Turnhout kreeg ruimte voor de tegenaanval maar kon dit wapen niet goed uitspelen. De Turnhoutse verdediging stond weer sterk en begaf niet.

De aanhang was al blij met een punt maar ze kregen onverwacht meer. In blessuretijd tikte De Jong de bal gepast naar Noyen en de topscorer liet de meegereisde supporters uit hun dak gaan: 1-2.

Of het aan de kreeft van JP Robberechts lag, weten we niet met zekerheid maar het zou kunnen. Op terugweg zagen we het degradatiespook op een parking een dutje doen. Laat hem daar maar pitten. In Turnhout viert men intussen de eerste uitzege.
KVT - K Lierse SK
2-1

Matchnr.:
13
Datum: 14-11-2009
Scheidsrechter: Geldhof

KVT:
Horsten, Boeckx, Vandenbergh, Loyens, De Schutter, Proost, Van Lieshout (63' Owusu), Noyen, Tamsin, Ngon (79' Ven), Thiam (53' Da Silva)
Trainer: René Desaeyere

Lierse:
Kujovic, De Witte, Mensah W, Mensah A, Cavens, Radzinsky, Nedzippi (45' Thibaut), Ndikumana (57' Janssens), Abdel Wahed, Dreesen (28' Tshiala), Jammeh
Trainer: Herman Helleputte

Doelpunten:
1-0: Ngon (9')
1-1: Abdel Wahed (57')
2-1: Tamsin (78')

Geel: Van Lieshout, Proost, Tshiala, Janssens, Loyens, Jammeh
David heeft van Goliath gewonnen. KVT behaalt een onwaarschijnlijke zes op zes tegen topclubs uit tweede klasse. De profs van Lierse liepen uitgerekend tegen de amateurs van Turnhout hun eerste nederlaag van het seizoen op.

Op de langdurig gekwetsten na, was iedereen fit. Rimkus viel als 16de man net buiten de selectie. Verrassend was dat Tamsin aan de aftrap stond en Ven als reserve aan de match begon.

In de aanvangsminuten leek Lierse KVT op te peuzelen. Met enkele snel uitgevoerde aanvallen zette de Sportkring het mes op de Turnhoutse keel. Radzinsky streelde de bal met het hoofd op voorzet van Cavens en miste op centimeters na en Nedzippi knalde vanop rechts tegen de linkerstaak.

Bij de eerste tegenprik van Turnhout was het al onmiddellijk prijs. Noyen stak de bal naar de meeopgerukte De Schutter. De linksback trok hoog voor en Seth De Witte kopte de bal slecht weg. Ngon nam de hoge bal perfect op de slof en het stond 1-0.

Het vuur dat in de beginminuten nog aanwezig was bij Lierse bleek plots gedoofd. Veel balbezit maar geen uitgespeelde kansen. De Turnhoutse aanhang begon toen al te hopen op een stunt van formaat.

Als het voetballend niet gaat, moet ik het anders proberen, moet Cavens na de pauze gedacht hebben toen hij een strafschop probeerde te versieren. De uitstekend leidende Geldhof trapte er echter niet in.

Draaischijf Abdel Wahed van de Pallieters kon de geel-zwarten langszij brengen via een knap afstandsschot vanop een 20-tal meter. Dit gebeurde net op het moment dat Kevin Janssens (ex-KVT) klaar stond om in te vallen.
Cavens en de aalvlugge Radzinsky ondernamen nog pogingen om de schapekoppen op voorsprong te brengen. Tevergeefs. Turnhout kon sporadisch counteren. Voorzetten van Tamsin en de ingevallen Da Silva kwamen net niet toe bij een mogelijke afwerker.

Dik 10 minuten voor affluiten trapte uitblinker Tamsin een vrije trap vanop links onverwachts in de linkerbenedenhoek. Iedereen, en zeker Kujovic, verwachtte de bal voor doel en was verrast.

Het slotoffensief van de ex-leider leverde nog wat hoekschoppen op maar de score bleef wat ze was: 2-1.

Bij een vrije trap van Lierse raakte Loyens de bal nog met de hand. Geldhof gaf terecht geen strafschop gezien Loyens geduwd werd.

Het eindsignaal van Geldhof was het startschot voor het Turnhoutse feest. Vooral bij de supporters stond deze match rood aangestipt. Winnen tegen de gedoodverfde kampioen, dat zou wat zijn voor degradatiekandidaat nr. 1. Op de staantribune van de supporters van Lierse stond ene Maged Samy te beseffen dat veel geld niet altijd een garantie voor winst is. Inzet en wilskracht kunnen meer bergen verzetten. Dat maakt voetbal zo mooi.

De supporters hebben zich uitstekend gedragen. De kameel (jawel, een echte kameel) kreeg veel aandacht aan café De Snol en zorgde voor een ludieke noot.

De verklaring voor dit dubbel succes hoef je niet ver te zoeken. Immers, na het eten van de kreeft heeft KVT alles gewonnen! Conclusie: als het effect uitgewerkt is, moet JP terug achter het fornuis.
RFC Tournai - KVT
4-4

Matchnr.:
14
Datum: 22-11-2009
Scheidsrechter: Vandersteene

KVT:
Horsten, Boeckx (45' Ven), Van Lieshout, Vandenbergh, De Schutter, Proost, Owusu, Tamsin, Da Silva (82' De Jong), Noyen (78' Rimkus), Ngon
Trainer: René Desaeyere

Doornik:
Martin, Delval (63' Greco), Haghedoren, Frutos, Motte, Sofiane, Seoudi (71' Slaïki), Delbeeke, Ben Daoud, Cardon, Desire (63' Mohamed)
Trainer: Christophe Denie

Doelpunten:
1-0: Seoudi (19')
1-1: De Schutter (48')
1-2: Noyen (50')
1-3: Noyen (55')
2-3: Hagedoren (65')
2-4: Ven (76')
3-4: Motte (86')
4-4: Mohamed (93')

Geel: Owusu, Ben Daoud, Slaïki
Een wedstrijd met een uiterst saaie eerste helft en een spectaculaire tweede helft waarin maar liefst 7 doelpunten vielen. Turnhout gaf een voorsprong van twee doelpunten weg in de slotminuten.

Loyens was geelgeschorst. In laatste instantie viel Thiam (hernia) uit. Van Lieshout verving Loyens centraal in de verdediging. Owusu werd verdedigende middenvelder. Rimkus, Ven en De Jong waren de invallers.

De eerste periode had werkelijk niets om het lijf. Noch Turnhout, noch de thuisploeg kon enig voetbal van niveau op de mat brengen. Het regende lichtjes in Doornik en veel spelers hadden last van het glibberige terrein.

Doornik kon scoren uit de enige kans, die naam waardig. Seoudi bracht de Henegouwers op voorsprong.

Boeckx (licht gekwetst) bleef uit voorzorg in de kleedkamer en werd vervangen door Ven.

Zo saai als de eerste helft was, zo sensationeel was de tweede. Turnhout entertainde de supporters met de dolste tien minuten van het seizoen.

Da Silva trapte een vrije trap hoog voor doel. De afvallende bal werd door De Schutter, jawel de rechter van De Schutter, prachtig in doel geknald. Het knappe doelpunt was nog niet koud of Ngon lanceerde Noyen. De Nederlander deed het weer: hij werkte beheerst af.

De achterstand werd in no-time omgebogen tot een voorsprong. Drie minuten na het doelpunt trok Ngon goed voor vanop links. Ven had maar in te koppen maar hij knikte de bal vol op de dwarsligger.
Uitblinker Ngon bleef met fantastische passes strooien. Hij lanceerde Noyen nogmaals en alweer was het bingo. Drie doelpunten en een kopbal op de lat op zeven minuten!

De wedstrijd leek gespeeld want Doornik kon niet echt bekoren. Dit werd weer anders nadat de thuisploeg uit een geharrewar voor doel via Hagedoren toch de aansluitingstreffer kon scoren.

De duivelse Ngon, man van de match, zette even later twee spelers van Doornik in de wind en gaf een perfecte assist aan Ven die de Binken opnieuw op een geruststellende voorsprong van twee doelpunten bracht. Met nog minder dan een kwartier te spelen kon men daar immers van uitgaan. Het lot besliste er echter anders over.

Ngon bleef uitdelen en zette Proost alleen voor Martin. Proost gaf de doodsteek niet en besloot op de doelman.

In de 86' was er na een lage hoekschop weer een verwarde fase voor het Turnhoutse doel. Motte was de speler die de 3-4 op het bord bracht. Doornik trok massaal ten aanval om nog een punt uit de brand te slepen. Turnhout was niet uitgekookt genoeg om de tijd te vullen.

Diep in blessuretijd gebeurde het onwaarschijnlijke. Mohamed kreeg de bal plots voor de voet, haalde uit en zorgde in extremis nog voor een puntendeling.

Bij Turnhout was iedereen uiteraard zwaar ontgoocheld want een 9 op 9 lag binnen handbereik. De positieve noot is dat er een 7 op 9 werd gehaald waarvoor men op voorhand met veel plezier zou getekend hebben. Mocht De Schutter in blessuretijd de 4-4 gemaakt hebben dan had iedereen uitzinnig blij geweest met hetzelfde resultaat. Voetbal kan raar zijn.
KVT - FC Brussels
1-2

Matchnr.:
15
Datum: 29-11-2009
Scheidsrechter:
Brinckman


KVT:
Horsten, Boeckx, Loyens, Vandenbergh, De Schutter, Proost (84' Van Lieshout), Tamsin (62' Owusu), Noyen, Da Silva (45' Rimkus), Ven, Ngon
Trainer: René Desaeyere

Brussels: Werner, Iglesias, Le Postollec, Heris, Tohoua, Coppin (81' Vincente), Coilibaly, Novellevaux, Cabeke, Durieux, Eale
Trainer: Christophe Dessy

Doelpunten:
0-1: Le Postollec (36', pen)
1-1: Ven (70', pen)
1-2 Loyens (79', own)

Geel: -
De hoofdstad van het land kwam 3 punten sprokkelen in de hoofdstad van de Kempen. Turnhout zakt hierdoor weg in het klassement en bevindt zich nu in de gevarenzone.

Thiam (hernia) ontbrak. Owusu, Rimkus en Van Lieshout zaten naast Joris Claessen op de bank.

Het zit KVT momenteel echt niet mee. Na spectaculaire overwinningen op Mons en thuis tegen Lierse gaven de Kempenaars vorige week in de slotminuten de winst prijs. Vandaag in het Stadsparkstadion werd op een ongelukkige manier verloren van Brussels.

De wedstrijd werd bepaald door drie "ongewone" doelpunten. Via twee strafschoppen en een owngoal kwam de eindscore tot stand. Een puntenverdeling had een betere weergave van het spel geweest. De wedstrijd kon zelden bekoren.

Een afstandsschot van Ngon werd door Werner, doelman van de bezoekers en uitblinker van de dag, uit de kooi geranseld. Ook toen Noyen door Ngon alleen voor doel werd gezet, ging Werner gepast plat. Horsten had tot dan enkel bij een afstandsschot van Iglesias moeten ingrijpen.

De Schutter raakte de bal met de hand in de grote rechthoek en Brinckman wees resoluut naar de stip. Een lichte maar terechte strafschop. Kapitein Le Postollec klaarde de klus vanop 11 meter.

Een minuut na deze uppercut knalde Ngon een vrije trap centimeters over de dwarsligger. De Schutter knalde een afvallende bal na een verre inworp van Loyens staalhard op doel. Werner had een geweldige redding in petto.

Desaeyere hield een bleke Da Silva in de kleedkamer en liet Rimkus postvatten op het middenveld.

Nollevaux zorgde voor het eerste gevaar met een hard schot dat maar nipt langs de rechterstaak scheerde. Op het uur ging Ngon goed door op links maar zijn schot werd afgeblokt door een terugkerende verdediger. Ook een vluchtschot van Loyens eindige op een bezoekende verdediger.

Toen Novellaux de bal ook met de hand beroerde in de 16, wees Brinckman opnieuw naar de stip. Ven plaatste zich achter de bal. De penalty werd gestopt door Werner. Gelukkig voor de thuisploeg liet Brinckman op aangeven van zijn assistent de strafschop hernemen. De tweede poging van Ven ging wel tegen de netten. Dit was het moment om Brussels bij de keel te grijpen maar KVT verzuimde.

Horsten moest nog aardig naar de bal grabbelen nadat Le Postollec de bal door een pak spelers knalde.

Toen een puntendeling in de maak leek, trok de ijverige Tohoua de bal strak voor vanop links. Loyens deviëerde het ronde ding ongelukkig in eigen doel.

Enkel Vandenbergh kreeg nog een kans op de gelijkmaker maar het lukte niet. Een ontgoochelend resultaat na de ontgoocheling die KVT vorige week al moest verteren.

Turnhout komt nu op de vierde laatste plaats te staan. Een plaats die "recht" geeft op een eindronde ... voor behoud.

RFC Liège - KVT
1-1

Matchnr.:
16
Datum: 06-12-2009
Scheidsrechter:
Virant


KVT:
Horsten, Boeckx, Vandenbergh, Loyens, De Schutter, Proost, Owusu (66' Tamsin), Noyen, Rimkus (60' Van Lieshout), Ngon, Thiam (45' Ven)
Trainer: René Desaeyere

Luik: Descamps, Winandts, Audoor, El Khadri, Legros (79 'Cacciator (88' Callegari)), Maréchal, Bruzzese, Gkionis (67' DePauw), Piette, Proesmans, Nizet
Trainer: Raphaël Quaranta

Doelpunten:
0-1: Noyen (30')
1-1: Bruzzese (59')

Geel: Legros, Nizet, Gkionis, De Pauw, Maréchal

Rood: De Schutter (75'), Piette (90')

In een druilerig en grijs Luik, met op de achtergrond de industriële archeologie van Cockerill Sambre, kon Turnhout enkel een gelijkspel uit de brand slepen bij hekkensluiter en rechtstreeks concurrent Luik.

Desaeyere sleutelde aan de ploeg. Thiam kwam terug, Rimkus stond aan de aftrap, Tamsin, Ven en Van Lieshout zaten op de bank. Da Silva zat niet in de selectie. Owusu en Proost waren de verdedigende middenvelders.

Het begon goed. Ngon zette Noyen vrij op links. De Nederlander besloot hard op Descamps. Luik reageerde via El Khadri die vanop rechts zeer strak voor doel trok maar geen medemaat kon bereiken.

Op het halfuur tikte Boeckx de bal naar Noyen in het strafschopgebied. Noyen draaide zich goed vrij, werd gehinderd maar besloot toch in doel: 0-1. Mocht de Nederlander gemist hebben dan had Virant allicht een strafschop gefloten bij deze fase.

Thiam bleef in de cabine en werd vervangen door Ven.

RFC Luik kwam als herboren uit de kleedkamer. Onder impuls van de nog steeds fanatieke aanhang gingen de Luikenaars op zoek naar de gelijkmaker. Turnhout kwam goed weg na een fout van Loyens op Legros in het strafschopgebied. Virant floot niet.

Het furieus thuispubliek stond als één man achter de ploeg. Luik voetbalde gedurende de eerste 25' van de tweede helft veel op de helft van Turnhout. Een doelpunt hing in de lucht. Op voorzet van El Khadri vanop rechts knikte Bruzzese de gelijkmaker voorbi jHorsten.

Na het doelpunt kroop KVT terug naar voor. Alweer was het Noyen die voor gevaar zorgde. Hij kopte een vrije trap van Ngon nipt naast.

Met nog een kwartier te spelen beging De Schutter een totaal onnodige, domme fout iets voorbij de middenlijn. Rood was het verdict.

De beste kansen op winst kwamen er nog voor Turnhout. Na een hoekschop trapte Loyens van dichtbij pal op de thuisdoelman. Noyen tikte de bal nog tegen de linkerstaak.

In blessuretijd kreeg Piette nog een rode kaart. Ondanks de 7 kaarten was het geen schoppartij. Virant leidde goed.

Alweer een wedstrijd die voor hetzelfde geld gewonnen had kunnen worden. Turnhout heeft op deze manier al heel wat punten laten liggen. Ook opmerkelijk is dat na 16 wedstrijden nog steeds de nul niet kon gehouden worden. Vorig seizoen zat het bij dergelijke matchen wel mee en werd de nul 15 keer gehouden.

KVT - KSK Beveren
0-0

Matchnr.:
17
Datum: 12-12-2009
Scheidsrechter:
Colemonts


KVT:
Horsten, Boeckx, Vandenbergh, Loyens, Tamsin, Proost, Owusu (89' Van Lieshout), Rimkus (46' Da Silva), Noyen, Ngon, Thiam (57' Ven)
Trainer: René Desaeyere

Beveren: Lemmens, Baghdad, Jacobs, Peersman, Snelders, Ceesay (71' Vervaet), Asante, Cathoir (25' Boateng (74' Collen)), Martens, Van Damme, Rentmeister
Trainer: Marc Van Britsom

Doelpunten:
-

Geel: Vandenbergh, Loyens, Van Damme

Ook tegen de Waaslanders kon Turnhout geen overwinning behalen. De wedstrijd eindigde op een brilscore.

Zoals te verwachten was, verving Nicholas Tamsin de geschorste Koen De Schutter op de linksachter. Van Lieshout, Da Silva en Ven zaten bij de aftrap in de dug out.

In de eerste helft kreeg Turnhout drie uitgelezen kansen om de overwinning te behalen. Guy Ngon zonderde de boomlange Thiam tot twee keer toe af maar de spits verzuimde evenveel keer. Bij de eerste kans was hij net niet snel genoeg om Lemmens voor te zijn en bij de tweede opportuniteit knalde hij te onbeheerst naast.

Op slag van rust was er een derde enorme kans toen Tom Proost alleen voor Lemmens verscheen. De verdedigende middenvelder plaatste de bal op de grote voet van de bezoekende doelman.

Doelman Horsten was ook niet werkloos. Bij een vrije trap van uitblinker Martens moest hij zich rekken om de bal in corner te werken. Bij een poging van Snelders uit de draai moest hij ook redding brengen.

Boeckx kreeg ook nog een schietkans maar ook hij besloot op de uitstekende Lemmens.


Desaeyere bracht Da Silva voor Rimkus in de tweede periode. Turnhout had meer balbezit maar op de momenten van de waarheid schoot de ploeg tekort.

De mee opgerukte Vandenbergh knikte de bal een metertje naast. Ngon die tot drie keer toe een hoekschop te laag voor doel bracht, raakte bij één van die corners nog wel de buitenkant van de eerste paal. Een fase die er gevaarlijker uitzag dan dat ze was want de eerste paal was goed bezet door de Waaslandse verdediging. Ngon kon later net niet goed bij een voorzet van de ingevallen Ven.

De troepen van de zieke en afwezige Johan Boskamp kregen ook nog kansen op winst. Een schot van Asante werd gestopt door Horsten. Horsten redde de meubelen helemaal toen hij een poging van Martens van zeer dichtbij kon afblokken en bovendien de rebound van Asante onschadelijk wist te maken.

In blessuretijd kreeg Ngon de laatste kans maar in plaats van zelf zijn kans te gaan, legde hij de bal slecht af.

Een brilscore door enkele goede reddingen van beide doelmannen. De positieve punten zijn: het kloofje met Beveren blijft wat het is en... voor de eerste keer dit seizoen werd de nul gehouden.

OH Leuven - KVT
1-1

Matchnr.:
18
Datum: 24-01-2010
Scheidsrechter:
Defour


KVT:
Horsten, Boeckx, Loyens, Vandenbergh, Tamsin, Proost, Owusu, Da Silva, Noyen, Ngon, Thiam
Trainer: Luc Beyens


Doelpunten:
0-1: Vandenbergh (17')
1-1: Vaesen (20')

Geel: Verhamme, Owusu


Rood: Van Ongeval (69'), Thiam (83', 2 x geel))
De vuurdoop voor Luc Beyens met een ploeg die het door de strenge winter zes weken zonder competitievoetbal moest stellen, heeft 1 puntje opgeleverd.

De Schutter, die zijn tweede en laatste schorsingsdag uitzat, werd vervangen door Tamsin. Ven, Rimkus en Van Lieshout namen naast Claessen plaats op de reservebank.

Na 9' kreeg KVT via Guy Ngon A Mamoun een uitgelezen kans. Met een beenveeg kon thuisdoelman Fred Desomberg de bal in hoekschop werken. Het Leuvense antwoord liet niet lang op zich wachten. Macki knalde van buiten de grote rechthoek nipt over de dwarsligger.

Het openingsdoelpunt was voor de bezoekers. Tamsin nam een vrije trap vanop links, Desomberg verkeek zich op de hoge bal en Vandenbergh profiteerde door de bal in doel te koppen.

Lang had KVT geen deugd van de voorsprong. Amper 3 minuten na de 0-1 stond het al gelijk. Bétrémieux plaatste een vrije trap vanop rechts op het hoofd van Vaesen en die rondde af.

Een goed spelende Da Silva kon nog voor dreiging zorgen toen hij vanop links strak voortrok maar er was niemand om er een voetje tegen te zetten.

Owusu en Thiam liepen nog tegen een gele kaart aan voordat er aan de koffie kon genipt worden.
Doelman Fred zette zijn mistasten uit de eerste periode recht tijdens de twee eerste pogingen van de tweede speelhelft. Toen hij oog in oog kwam met de van gele schoenen voorziene Ngon, redde hij de meubelen en even later was hij zeer attent op een schot van Thiam.

De Leuvense invaller Schoonjans bracht meer swung bij de thuisploeg. Logisch want de man woont in Hoegaarden en voetbalt in Leuven. Horsten moest met de voet redden toen de invaller uithaalde.

Na 69' leek Thiam alleen op doel te kunnen afgaan maar verdediger Van Ongeval hanteerde de noodrem net voor de grote rechthoek. Scheidsrechter Defour trok rood.

Met 10 begon OHL plots beter te spelen. De thuisploeg ging op zoek naar de drie punten en zette in het slotkwartier druk op de Turnhoutse defentie. Owusu moest een kopbal van Debroux van de lijn halen. Horsten onderscheidde zich in de slotminuten met enkele goede ingrepen op schoten van o.a. Sakanoko.

Enkele minuten voor tijd incasseerde Thiam nog een tweede gele kaart nadat hij doorspeelde na een fluitsignaal van Defour.

Bétrémieux raakte de bovenkant van de lat nog maar het bleef 1-1. Een juiste uitslag voor deze wedstrijd. Turnhout haalt een 4 op 6 tehen OHL en mag daar best tevreden mee zijn.

KSK Ronse - KVT
1-5

Matchnr.:
19
Datum: 03-02-2010
Scheidsrechter:
Burie

KVT: Horsten, Boeckx, Vandenbergh, Loyens, De Schutter, Proost, Owusu, Tamsin (70' Rimkus), Da Silva (85' Van Lieshout), Ngon, Noyen (80' Ven)
Trainer:
Luc Beyens

Ronse:
Cottier, Langlet, De Rouck (60' Buysens), Demonceaux (15' Dugardeyn), Martens, Romont, Ciani, Arena, Kurtulus (51' Guelsifi), Brienne, Antrope
Trainer:
Dirk Geeraerd

Doelpunten:
0-1: Noyen (25')
0-2: Da Silva (34')
0-3: Loyens (57')
1-3: Romont (63')
1-4: Da Silva (74')
1-5: Ngon (79')

Geel:
Demonceaux


Turnhout behaalde een overduidelijke 1-5 winst in Ronse. Dankzij een efficiênte afwerking konden de Binken een ruime overwinning vieren tegen een rechtstreekse concurrent.

Thiam was in geen velden te bespeuren. De spits gaf forfait voor de training en meldde dat hij rugklachten had. Beyens posteerde opnieuw Noyen in de spits en hield aan de ploeg die in de sneeuw speelde tegen Borinage.

Na 4' viel de enige gele kaart van de partij. Trainer Dirk Geeraerd vreesde een tweede karton en trad preventief op door Demonceaux op het kwartier al te vervangen.

KVT had tijdens de eerste periode duidelijk overwicht in balbezit en het spel speelde zich hoofdzakelijk af op de helft van de thuisploeg. Een ploeg die duidelijk op de tegenaanval veinsde.

Bij de eerste halve scoringskans was het al raak. Een door Ngon laag gegeven hoekschop werd door topschutter Noyen netjes over doelman Cottier gelift. Nog geen 10' later leek de match al in een beslissende plooi te vallen. Tamsin stuurde Da Silva slim in het straatje en de sinds de komst van Beyens herboren Da Silva versloeg Cottier voor een tweede keer met een prachtige lob. De overgelukkige Da Silva snelde naar de overkant om in de handen van Beyens te vallen. Ngon probeerde nog aan te dikken maar zijn schot ging over de kruising.

Ronse was in de eerste periode onmondig en aasde enkel op snelle tegenprikken die de Turnhoutse verdediging telkens vlot kon opvangen.
Na de appelsien kwam de thuisploeg gemotiveerder uit de startblokken. Of waren het de Binken die even minder gas gaven gezien de stand? Er was wel druk maar van uitgespeelde kansen was niet echt sprake.

Integendeel. Het waren opnieuw de Kempische bezoekers die scoorden na een corner. Dit keer was het kapitein Loyens die als laatste zijn voet tegen de bal zette en de 3-0 voorsprong bewerkstelligde.

Ronse gaf zich, ondanks de uitzichtloze situatie, nog niet gewonnen. Ze gingen massaal in de aanval. KVT trok zich terug. Na een dik uur kon Romont met een vluchtschot de 0 van het bord halen. De thuisploeg putte hier moed uit en ging naarstig op zoek naar de aansluitingstreffer. Dit resulteerde in enkele hete standjes voor het doel van Horsten. Uitgekookt combinatievoetbal ontbrak echter bij de thuispploeg.

KVT kon nu op de counter loeren en, met succes. Ngon omspeelde zijn tegenstrever op links, gaf de bal gepast aan de meeopgerukte Da Silva en die werkte voor de tweede keer zuiver af: 1-4. Guy Ngon Mamoun plaatste de kers nog op de taart met een prachtige lob waardoor Cottier voor de vijfde keer de bal uit het net mocht vissen.

Bij KVT waren er in Ronse geen zwakke plekken te ontdekken. Knap en efficiënt gespeeld. De ruimste overwinning van het seizoen die veel deugd deed bij iedereen met een blauw-wit hart. Het was vrij koud en regenachtig maar de meegereisde KVT-supporters hebben daar dankzij de hartverwarmende prestatie niets van gemerkt. Voor herhaling vatbaar.

AFC Tubize - KVT
0-0

Matchnr.:
20
Datum: 06-02-2010
Scheidsrechter:
Loeman

KVT: Horsten, Boeckx, Vandenbergh, Loyens, De Schutter, Proost, Owusu (90' Van Lieshout), Tamsin, Da Silva, Ngon ('77 Rimkus), Noyen (82' Ven)
Trainer:
Luc Beyens

Tubeke:
Santos Pravos, Vandelannoite, Brouckaert, Neels, Villano, Steens, Mvuezolo, Diowo, Kanene ('74 Haydock), Yagan ('62 Mendes), Papia (89' Gillis)
Trainer:
Felice Mazzu

Doelpunten:
-

Geel:
De Schutter, Proost


De brilscore vat deze wedstrijd perfect samen. Een dubbele 0. Turnhout zou blij moeten zijn met een punt op verplaatsing maar hier had absoluut meer ingezeten.

Luc Beyens, die de wedstrijd noodgedwongen vanuit de tribune moest volgen, raakte niet aan het elftal dat afgelopen woensdag ruim ging winnen in Ronse en stuurde dezelfde 11 het veld in.

Files op de Ring in Brussel, een gedwongen wandeling door een park voor de supporters van KVT, mist, ijskoud, geen hamburgers, een stadionklok die tilt sloeg, een trainer in de tribune, Proost een derde gele kaart, geen doelpunten en nagenoeg geen doelkansen,... Het ideale voetbalavondje was het nu echt niet in Tubeke. Een match om echt zeer snel te vergeten. Wel een punt. Iets waar de meesten voor de match wel voor zouden getekend hebben.

De beginfasen lieten nochtans het beste verhopen. Topschutter Henny Noyen, die weer eenzaam in de spits stond, kreeg twee keer een situatie voorgeschoteld die tot een vroeg doelpunt had kunnen leiden. Bij de eerste mogelijkheid drukte hij niet onmiddellijk af en weg was de kans. De tweede spelfase leverde de beste kans van de wedstrijd op. Dit keer trapte Noyen op de doelman terwijl er drie spelers van KVT voor doel stonden te wachten om de openingsgoal te scoren.

De thuisploeg was tijdens de eerste helft onmondig. Horsten moest twee keer de bal wegboksen toen het leder hoog voor doel werd gegooid maar dat was het zowat.

Gelukkig passeerde er af en toe een trein zodat de supporters nog iets te zien kregen. Het was barkoud op de tribunes, het veld lag er glad bij en er was mist.

Na de pauze werd er vrijwel constant op de Turnhoutse helft gevoetbald. Tubeke zette druk maar de afwerking was onbestaande. De thuisploeg kreeg diverse mogelijkheden om de bal vanop rechts voor te trekken maar daarbij werd nooit een medemaat bereikt. De afstandsschoten waren rampzalig. Ze dwarrelden op 16 m naast de kooi van Horsten buiten of zoefden meters over de dwarsligger.

Turnhout trok zich echt terug. Zelfs eenzame spits Noyen kwam regelmatig mee verdedigen. Gevolg was dat KVT niet meer onder de druk uitkwam. Anderzijds werd Tubeke ook alle kans op een doelpunt afgenomen.

Horsten moest in de slotminuten nog enkele pogingen onklaar maken maar veel moeite kostte dat echt niet. Een schot van de zeer vinnige Villano was nog het gevaarlijkst.

Kortom, dit was echt een match om zeer snel te vergeten. Turnhout haalt wel een 5 op 9 in drie uitmatchen, hetgeen uiteraard helemaal niet slecht is. Onder Beyens werd er nog niet verloren. Terugdenkend aan de heenmatch, zal er zaterdag tegen Eupen wel op een ander niveau moeten gespeeld worden.

KVT - KAS Eupen
0-1

Matchnr.:
21
Datum: 13-02-2010
Scheidsrechter:
Sanders

KVT: Horsten, Boeckx, Vandenbergh, Loyens, De Schutter, Owusu (69' Ven), Mauro, Tamsin (78' Rimkus), Da Silva, Ngon, Noyen
Trainer:
Luc Beyens

Eupen:
Petr, Iandoli, Kocabas, Maric, Milicevic, Lepiller, Obradovic (91' Benzouien), Colinet (87' Aubameyang), Costa Dos Santos, Vinamont, Aguilar
Trainer:
Dany Ost

Doelpunten:
0-1: Boeckx (43', own)

Geel:
Mauro, Colinet


In de heenmatch werd Turnhout overdonderd door Eupen. In de terugmatch was dat overwicht weg en maakte Turnhout aanspraak op een punt. Een ongelukkige owngoal besliste er anders over.

De geschorste Proost werd vervangen door nieuwkomer Roy Mauro. Beyens raakte voor de rest niet aan zijn ploeg.

De winterse omstandigheden maakten alweer dat dit nooit een echte match zou worden. Ondanks de inspanningen van supporters om het veld sneeuwvrij te maken, bleef normaal voetbal onmogelijk op dit terrein.

Op voorzet van Aguilar kreeg Obradovic te gemakkelijk kans om te koppen. Hij besloot over. Aan de overzijde ontstonden nog de beste mogelijkheden. Nadat doelman Petr de bal loste was Loyens te verrast om het leder binnen te tikken. Debutant Mauro kreeg een kopkans maar kon ook niet markeren en een vrije trap van Ngon zorgde ook voor gevaar.

Het ongelukkige moment van de match kwam er op een ongelegen tijdstip: net voor rusten. Bij een hoekschop van de Oostkantonners werkte Jan Boeckx de bal met het hoofd voorbij zijn eigen doelman. Het was toen al duidelijk dat deze onverdiende achterstand moeilijk op te halen zou zijn op dit bevroren veld.
Eupen probeerde in de beginfasen van de tweede helft verder uit te lopen via schoten van Milicevic en Colinet.

Pas na een uur spelen kon Turnhout druk zetten op de stevige Eupense verdediging. Na een verre inworp van Loyens pakte Petr de bal nog net op de lijn. Da Silva probeerde vanop de flank Tamsin te bereiken maar Petr was hem net te snel af.

De Eupense Costa kreeg nog de beste kans toen hij alleen voor Horsten kwam. Hij werd gehinderd en besloot pal op het Turnhoutse sluitstuk.

Beyens probeerde offensieve impulsen te geven via de inbreng van Ven en Rimkus. Naarmate de speeltijd verstreek, steeg de druk van KVT maar Petr hield de netten schoon.

Een gelijkspel was zeker rechtvaardig geweest. Het tikkeltje geluk was voor titelkandidaat Eupen en niet voor het tegen de degradatie vechtende KVT. Puntenverlies tegen Eupen is uiteraard geen ramp maar de ademruimte om eens vrij en vrolijk te kunnen voetballen, zal er allicht dit seizoen niet meer komen. KVT zal moeten strijden tot aan het gaatje.


KVK Tienen - KVT
3-1

Matchnr.:
22
Datum: 17-02-2010
Scheidsrechter:
Vandersteene

KVT:Horsten, Boeckx, Vandenbergh, Loyens, De Schutter, Proost, Owusu (67' Van Lieshout), Tamsin, Da Silva, Ngon ('67 Rimkus), Noyen (45' Ven)
Trainer:
Luc Beyens

Tienen:
Schuermans, Vandeput, Triantafillidis (4' Meeus), Vanhees, De Smet, Belme, Degeling, Dufoor (69' Mbemba), Silva (45' Grondelaers), Neven, Bogaerts
Trainer: Daniël Nassen

Doelpunten:
1-0: Belme (34')
1-1: Vandenbergh (36')
2-1: Belme (51', pen)
3-1: Dufoor (57')

Geel:
De Schutter, Loyens, Van Lieshout

De tweede nederlaag op rij. Op een onbespeelbaar veld moest KVT zijn meerdere erkennen in Tienen. De Binken moesten met lege handen naar huis.

Mauro was niet speelgerechtigd voor deze wedstrijd. De uit schorsing terugkerende Proost kwam dus logischerwiijs terug in de ploeg. Beyens die vanuit de tribune moest volgen, had geen selectieproblemen.

Het veld in Tienen lag er slecht bij. De gesmolten sneeuw had voor drassige plekken gezorgd. Ben Mbemba (ex-KVT) zat bij aanvang op de Tiense bank. Bij KVT begonnen de vaste bankzitters als reserve: Van Lieshout, Ven, Rimkus en Claessen.

Neven probeerde al snel van op afstand te scoren, Horsten ging gepast de modder in. Triantafillidis, die in de heenmatch nog scoorde, moest met een spierblessure al na enkele minuten vervangen worden.

Noyen draaide zich vrij in een plas en besloot nipt naast de rechterstaak. Tienen scoorde na een vrije trap maar Vandersteene keurde het doelpunt wegens buitenspel af op aangeven van de grensrechter. Even later moest Horsten een pegel van Dufoor over doel boksen. Bij een zeer ver schot van Ngon moest Schuermans de vingertoppen gebruiken. Intussen pakte De Schutter een derde gele kaart en ziet zo de wedstrijd op Oostende voor zijn neus voorbijgaan.

Na een dik halfuur kapte Belme zich knap vrij en knalde de bal voorbij Horsten. Een mooi doelpunt dat KVT op achtervolgen aanwees. Dat achtervolgen duurde maar even. Een vrije trap van Tamsin werd door De Schutter voor doel gekopt en Vandenbergh besloot van zeer dichtbij binnen. De voorsprong werd dus snel tenietgedaan.
Beyens liet Noyen, die weer als eenzame spits had moeten fungeren, in de kleedkamer en stuurde Ven het zwembad in.

Een doorschuivende vrije trap van Ngon noopte de thuisdoelmen om de bal uit de benedenhoek te halen. Even later was er een tegenaanval waarbij Proost een fout in de 16 beging. Vandersteene wees onverbiddellijk naar de stip. Horsten zat er zeer dicht bij maar de door Belme getrapte strafschop gleed onder de Turnhoutse goalie in doel.

Na 57' prikte Dufoor, na een vrije trap vanop links, de derde treffer van de Suikermannen tegen de netten.

Beyens probeerde het tij te keren met een dubbele wissel. Van Lieshout en Rimkus kwamen voor Owusu en Ngon. Een keuze die bij de KVT-aanhang felle discussies losweekte.

Het was echter Belme die de kans voor een derde treffer kreeg. Hij besloot over. Met twee doelpunten voorsprong was het uiteraard gemakkelijk voetballen voor de thuisploeg.

Da Silva ondernam nog een poging van net buiten het strafschopgebied maar de bal ging naast. Verder dan deze kans kwamen de Binken niet. De kleine Vanhees, ondanks zijn gestalte ongetwijfeld een der beste verdedigers van de reeks, hield de zaak achteraan goed gesloten.

Tienen kon voor de tweede keer op rij de volle buit pakken. KVT blijft met een kater achter en de volgende matchen winnen zo aan belangrijkheid. Winnen is hier de goede woordkeuze.


KV Oostende - KVT
1-0

Matchnr.:
23
Datum: 21-02-2010
Scheidsrechter:
Verbist

KVT: Horsten, Boeckx, Loyens, Vandenbergh (79' Owusu), Tamsin, Proost, Mauro, Da Silva, Noyen, Ngon, Ven
Trainer:
Luc Beyens

Oostende:
Delwarte, Luissint, Wallaeys, Chendri (46' Coussement), Lahousse, Dzidic (65' Vandenberghe), Vanderbiest, Liard, Laleman, Zoko (90' Deschacht), Sucaet.
Trainer: Thierry Pister

Doelpunten:
1-0: Coussement (57')

Geel:
Boeckx, Mauro, Ngon, Zoko, Wallaeys, Owusu

Turnhout zit in de hoek waar de klappen vallen. Een oude voetbalwijsheid zegt dat een ploeg die vecht tegen de degradatie vaak pech heeft. Dit werd aan de kust bevestigd.

De geschorste De Schutter werd vervangen door Tamsin. Verrassend was dat Owusu op de bank startte en Mauro aan de aftrap stond. Thiam (rug) en Rimkus (ziek) ontbraken. Zo kwam De Jong nog eens op de bank. Ven stond na zeven matchen terug aan de aftrap en Noyen verhuisde naar zijn vertrouwde linkerkant.

Na een minuut spelen beging Vanderbiest overduidelijk handsspel in de box. Met beide handen tikte hij het ronde ding weg maar Verbist noch grensrechter De Belder reageerden. De wet van de pech voor de degradatieploeg.

Tijdens de eerste speelhelft ging het gelijk op. Veel weg-en-weer voetbal maar enkel tussen de grote rechthoeken en af en toe een nummertje van uitblinker Zoko. Zelden was er gevaar voor doel. De beste kans van de eerste helft was voor Da Silva. Na een lange bal van Vandenbergh ging het nummer 9 aan de haal. Hij besloot net naast de linkerstaak.

De wedstrijd was vrij hard en regelmatig lag er een speler tegen de grond. Zoals vroeger is het niet meer. Een speler die een bal in het aangezicht krijgt, ligt als dood op verzorging te wachten. Waar is de tijd dat echte mannen zich zouden schamen om het spel te laten stilleggen voor zulk een pruts.

Het begin van de tweede helft was Oostends getint. Liard testte de vuisten van Horsten via een vrije trap. Na een klein uur kwam KVO op voorsprong. Een afgeweken bal van de ingevallen Coussement viel over Horsten tegen de netten. De wet van de pech voor de degradatieploeg.

Turnhout was aangeslagen en de kustjongens duwden even door. Dit resulteerde in kansen voor Soko (van dichtbij op het been van Horsten) en Liard (Horsten die horizontaal moest op zijn schot).

Aan de kant van de zee was men nog dichter bij een doelpunt. Een door Ven doorgekopte bal werd door Ngon vol op de slof genomen en spatte al even vol op de dwarsligger uiteen. De wet van de pech voor de degradatieploeg.

Zoko had nog een paar toverkunsten in de voeten maar tot twee keer toe kon een ploegmakker net niet bij de bal om af te ronden. Doelpuntenmaker en jeugdproduct Coussement probeerde vanuit de draai waarbij de bal de bovenkant van de lat streelde.

Op pass van Da Silva was Ngon nog eens dicht bij een gelijkmaker. Dit keer raakte hij de paal. In de rebound bleef Noyen kalm maar hij trapte op de doelman. De wet van de pech voor de degradatieploeg.

De derde nederlaag op rij voor KVT terwijl bij twee van die wedstrijden een gelijkspel rechtvaardiger was geweest.

KVT staat nu op een plaats die "recht" geeft op een eindronde voor het behoud. Nog wat meer pech: Boeckx, Ngon en Owusu kregen hun derde gele kaart en zullen dus het duel tegen Dender missen.

Turnhout heeft nood aan een overwinning. Zeker omdat de concurrenten dit weekend wel punten pakten. Het is verre van gedaan maar het begint wel warm te worden.

KVT - KFC Dender EH
0-0

Matchnr.:
24
Datum: 27-02-2010
Scheidsrechter:
Cosco

KVT:
Horsten, Tamsin, Vandenbergh, Loyens, De Schutter, Proost, Mauro, Da Silva, Rimkus, Noyen, Ven
Trainer:
Luc Beyens

Dender:
Mollez, Van Zundert, Zukanovic, Imschoot (85' Cisse), De Meersman (78' Schoukens), Saintini, Schuermann, Ngolok, Van den Brandt (62' Wiggers), Lauriente, Munyaneza
Trainer: Vital Borkelmans

Doelpunten:
-

Geel:
Ngolok, Rimkus, Saintini

Net als in de heenmatch deelden Dender en Turnhout de punten. Dit keer werd het geen spectaculaire 3-3 maar een doelpuntloos gelijkspel.

Opvallend was het groot aantal afwezigen voor deze wedstrijd. Aan de zijde van Dender ontbreken Banga (geschorst), Somé (scheurtje bil), Sanchez (spierscheur lies), Marchant (knie) en Luvagho (verrekking). Bij KVT waren er drie geelgeschorsten: Guy Ngon, Jan Boeckx en Daniël Owusu. Bovendien vond Thiam het niet nodig om na weken afwezigheid met de reserven te spelen. Hij stuurde zijn kat en Beyens nam hem niet op bij de 16. Niels Nuyts (lies) kon ook niet spelen. Hierdoor kwam Jelle Adriaensen op de bank.

Geen verrassing bij de doublures voor de geschorsten: Tamsin, Mauro en Rimkus vormden de logische keuze.

De wedstrijd zat goed op slot tijdens de eerste periode. Dit resulteerde in weinig of geen doelgevaar. Noyen, die weer terug op links speelde, werd een paar keer goed diep gestuurd maar hij kreeg niet dé kans om af te werken. Het was spits Alan Ven die nog het dichtst bij scoren kwam. Van zeer ver haalde hij uit. Zijn kromme bal streelde de bovenkant van de dwarsligger.

Bij de bezoekers wandelde de sterke Munyaneza even door de verdediging maar hij liet de bal net te ver van de voet springen om Horsten te vloeren.

De eerste helft kon als gelijkopgaand omschreven worden.
Met dezelfde 22 protagonisten werd een tweede keer afgetrapt.

Naarmate de wedstrijd vorderde begon Turnhout het laken meer naar zich toe te trekken. Op voorzetten van Tamsin en De Schutter kwamen respectievelijk Ven en Rimkus net niet aan de bal om af te ronden.

Vooral in het laatste kwartier maakten de Binken aanspraak op de drie punten. eerst was er een vlijmscherp schot van Loyens waarbij doelman Mollez zijn klasse toonde. Hij kon dat een tweede keer tonen op een poging van Proost en een derde keer toen hij een goede vrije trap van Tamsin over de lat tikte.

Dé kans van de wedstrijd was voor topschutter Noyen. Hij kon aanleggen vanop zijn geliefde linkerkant. Normaliter scoort de Nederlander vanuit die positie met de ogen dicht maar dit keer ging de bal langs de verkeerde kant van de rechterstaak naast.

Bij het bekijken van de uitslagen is het niet moeilijk om te analyseren waar het schoentje wringt. De laatste vijf matchen scoorde KVT amper 1 goal (Vandenbergh op Tienen). Er wordt steeds degelijk gespeeld maar het geluk kiest duidelijk niet de kant van het kneusje.

Da Silva was uitblinker maar de andere tien kon ook niets verweten worden. Als KVT zo blijft spelen moet het alsnog nog goedkomen met het behoud.

RS Waasland - KVT
1-1

Matchnr.:
25
Datum: 06-03-2010
Scheidsrechter:
Deckers

KVT:
Horsten, Tamsin, Vandenbergh, Loyens, De Schutter, Mauroo
(86' Nuyts), Proost, Noyen (78' Owusu), Alves Da Silva, Rimkus, Ven
Trainer:
Luc Beyens

Waasland:
Verhulst, Serbest, Raymaekers, Bou Sfia (73' Paulussen), Crabeels, Neve (64' De Wilde), Kielo-Lezi, Sampil, Van Geele, Van Geem (46' Bourabia), Masureel
Trainer: Bart De Roover

Doelpunten:
0-1: Ven (10')
1-1: Kielo-Lezi (79')

Geel:
Masureel, Bou Sfia

Een vier op zes is zeker een goed resultaat tegen een ploeg als Red Star Waasland. Toch blijft het wachten op matchen die eindelijk drie punten opleveren om zo uit de gevarenzone te kruipen.

Jan Boeckx en Daniël Owusu kwamen terug uit schorsing. Guy Ngon Mamoun (spierscheur) kon niet aantreden. Trainer Beyens had voor het eerst een positief selectieprobleem. Ook voor het eerst drukte hij zijn stempel door certitude Jan Boeckx op de bank te laten post vatten. Boeckx maakt de laatste seizoenen steevast deel uit van de onaangetaste verdediging die onder Desaeyere op poten werd gezet. Beyens opteerde voor Tamsin op de rechtsback. Nieuwkomer Mauro heeft zijn vaste stek ook beet waardoor Van Lieshout zelfs uit de selectie valt.

Via een schot van Kielo-Lezi bracht de thuisploeg het eerste gevaar aan. Toch waren het bezoekers die de score openden. Na een knappe combinatie was het spits Alan Ven die via het doelhout de netten trof. Die vroege voorsprong voor Turnhout deed het beste verhopen.

Voetballend werd er weinig op de mat gelegd. Red Star Waasland kon Horsten enkel aan het werk zetten via afstandsschoten. Deze leverden geen succes op.
De Roover probeerde het over een andere boeg te gooien door Bourabia na de rust te laten aantreden.

De tweede periode was enkel spannend gezien de stand. Spetterend voetbal ws er zeker niet te zien. De Binken verdedigden met man en macht de voorsprong en de Waaslanders voerden de druk op naarmate de wedstrijd vorderde.

Turnhout ving de pogingen van de thuisploeg aanvankelijk zeer goed op. Horsten werd niet echt onder druk gezet. Intussen konden de Binken loeren op de tegenaanval.

Een dikke tien minuten voor tijd bleek er toch een gaatje te zijn in de Turnhoutse afweer. De bal viel goed voor Kielo-Lezi en de in Kinshasa geboren Congolees rondde af.

Een gelijkspel was de juiste uitslag voor deze match. Het helpt KVT echter weinig vooruit in de strijd tegen de degradatie. Het is intussen geleden van 3 februari dat de Binken nog eens drie punten konden bemachtigen. De volgende weken, met twee woensdagmatchen, zullen enorm belangrijk worden.




Copyright © 2004 - Koninklijke Voetbalvereniging Turnhout