Voorbeschouwing

Zaterdag 14 november 2009 om 20.00u.
13de competitiematch (speeldag 14)

KV Turnhout - K Lierse SK

Matchbal:

deVille Fashion en Adams Polendam n.v. Beerse en Puus pvba

Info Lierse
Volledige naam:
Koninklijke Lierse Sportkring
Trainer: Herman Helleputte
Voorzitter: Corneel De Ceuleer
Kleuren (trui/broek/kousen): geel-zwart-zwart
Stamnummer: 90
Aansluiting KBVB: 1906

Links
Website Lierse
Spelers Lierse
Speeldag 14
Klassement
Wikipedia Lierse

Scheidsrechter:
Fréderik Geldhof
Assistenten:
Pascal Engels
Pascal Cheslet


Geschorst: niemand.
Twee gele kaarten: Boeckx, Ngon, Loyens, Ven en Horsten.
Gekwetst: zoals geweten zijn Tom Moons, Jonas Janssens en Ruben Slegers langdurig gekwetst.
Lorenzo Rimkus is speelklaar.
Zaterdagavond zijn de loketten dicht. Kaarten zijn enkel verkrijgbaar in voorverkoop. Info. Er gelden verhoogde prijzen.
Herman Helleputte is voor het derde seizoen trainer bij Lierse.
Vorig seizoen werd Lierse 2de in 2de.
Lierse is een typische eerste klasseploeg. Sinds het seizoen 1927-1928 hebben ze op 7 seizoenen na steeds in de hoogste klasse gespeeld. De Pallieters behaalden 4 landstitels (1931-32, 1941-42, 1959-60 en 1996-97) en wonnen 2 keer de Beker van België (1969 en 1999). Lierse speelde ook 25 Europese matchen.
Legendarisch waren de EUFA cup matchen tegen het Leeds United. In de eerste ronde verloor Lierse thuis met 0-2 van de regerende Europese kampioen. De terugmatch in Engeland leek een formaliteit. Het toenmalige Leeds was immers de absolute Europese top. Onderschatting werd hun deel. Lierse won op Elland Road met een onwaarschijnlijke 0-4! Turnhoutenaar Swatje Janssens had een groot aandeel in die zege. In de catacomben van Leeds stond jaren "Remember Lierse" op de muur geschreven.
Naast Swat Janssens, speelden o.a. ook Frans Vermeyen (met roots bij Hand in Hand), Lorenzo Rimkus, Luc De Rijck en uiteraard de huidige T3 Jef Dufraing bij Lierse. Momenteel speelt Kevin Janssens bij de Pallieters. Kevin genoot zijn jeugdopleiding bij KVT en speelde zich in het eerste alftal van KVT veelvuldig in de kijker. Kane Develer, Jeroen Mertens en Islam Shokry werden vorig seizoen nog door Lierse uitgeleend aan KVT.
Het verhaal van huidig Lierse sponsor Wadi Degla is bekend en hoeven we hier niet meer toe te lichten.
Momenteel staat Lierse autoritair aan de leiding. Ze verloren nog geen enkele wedstrijd.
Lier telt ruim 33.000 inwoners.
De zeer gezellige stad is o.a. bekend vanwege de Zimmertoren en het Lierse vlaaike.
Bekende Lierenaars: schrijver Felix Timmermans, Jan "De Caje" Ceulemans, ex-minister wijlen Herman Vanderpoorten, Marleen Vanderpoorten (dochter van, huidig burgemeester en voorzitter van het Vlaams parlement), acteur Karel Vingerhoets, Walter Grootaers, Carl Hoefkens, Bob Peeters, en Herman Helleputte zelve. De Kreuners, de Wolf Banes en Mintzkov hebben ook Lierse roots.
Scheidsrechter Geldhof leidde volgende matchen van KVT:
2001-2002 3B C KFCSV Wevelgem City - KFCT 2-0
2004-2005 3A C Verbr. Denderhoutem - KVT 2-3
2004-2005 3A C YR KV Mechelen - KVT 3-1

Vorige confrontaties:
1963-1964 1 C K Lierse SK – KFCT 4-0
1963-1964 1 C KFCT – K Lierse SK 1-2
2 verliesbeurten uit een zeer grijs verleden toen KFCT nog in de hoogste afdeling speelde. Er waren nog wel heel wat oefenmatchen tussen beide clubs.
Tot slot nog een oproep van onzentwege: hou het sportief. Liersesupporters hebben niets te maken met de huidige situatie met Wadi Degla. Het zou oerdom zijn om nu misstappen te maken die KVT boetes zou opleveren. Dit kan de club zich in de huidige context absoluut niet veroorloven.

 


Copyright © 2004 - Koninklijke Voetbalvereniging Turnhout